Jdi na obsah Jdi na menu
 


Coursing 2009

19. 5. 2009

 Kralupy nad Vltavou - Mezinárodní mistrovství ČR – 600m
28.3. 2009


Po dlouhé zimě jsme se už těšili na první jarní akci, na to, že se zase se uvidíme se známými a pejsci se konečně pořádně proběhnou a trochu provětrají zimní tukové zásoby. (Hlavně bychom potřebovali, aby takhle někdo nás vyhnal rozhýbat špeky).

Už jsme měli nahnáno, že se závod zruší, protože už od rána vytrvale pršelo. Nakonec počasí dostalo jakžtakž rozum a závod přece jen proběhl a vydařil se (až na to bláto až za ušima).

Cyril si vedl podobně jako jindy a Míťa vlastně taky – to znamená, že opět obdržel diskvalifikaci. Ale tentokrát už nám ho bylo líto, protože se držel celou dobu statečně a jen jednou v zatáčce se neudržel a na soupeře pěkně zblízka vyštěkl něco asi ne moc hezkého, což mu ale na diskvalifikaci stačilo. Jen doufáme, že nebude takto probíhat celá sezóna a Míťa už dostane rozum. Jinak si asi moc nezaběhá.

 

Cyril - 2. místo – 359 b
Míťa - D

* * * * * * * * * *

 

Přívrat u Litomyšle – trénink
13.4.2009

 

Trénink se konal na velikonoční pondělí brzy odpoledne na sjezdovce v Přívratu.

Pejsci si pěkně zaběhali i přes potíže s navijákem a opakované přetržení lanka. Ale to jim nevadilo, alespoň se po sjezdovce prolítali podle svého, když s nimi návnada nechtěla spolupracovat. I díky krásnému počasí to bylo to vydařené odpoledne.

 

* * * * * * * * * *

 

Česká Ves u Jeseníku – Moravskoslezský coursing – 700m
2.5.2009


Coursing se konal v krásném areálu Ranč Orel v Jeseníkách. Akce neměla chybu – alespoň z našeho pohledu. Počasí nádherné (opět!), prostředí romantické (ranč mezi vrcholky hor),až kýčovité (rozkvetlé horské louky a nepřirozeně modrá obloha).

Zázemí dokonalé, jak jen si může coursingář přát (WC, voda, jídlo, pití, pohodlné parkování). Organizace perfektní. A to všechno ještě korunoval Míťa svým úspěchem, totiž že běžel jak ďábel, nenapadal a porazil i Cyrila, který se umístil hned za ním na 3. místě, 1. místo Egon od Hněvína.

Doufáme, že takových akcí bude víc!

 

Fotogalerie "zapůjčených fotek" ZDE a naše fotky ZDE

 

Cyril – 3. místo – 155 b
Míťa – 2. místo – 179 b

 

* * * * * * * * * *