Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dostihy a coursing 2008

12. 8. 2008

ROBORAN Kolínská podkova – 280 m

29.3.2008

 

Do Kolína jsme jeli hlavně z důvodu, že zde také probíhalo měření vipetů a italských chrtíků, které je povinné v souvislosti s vystavením dostihové licence. Takže Míťu jsme nechali změřit (doufám, že mu ta licence někdy k něčemu bude, když zatím neběhá), a pak se šlo na dráhu. Tentokrát si oba kluci dali jen sóloběh (Míťa běžel statečně za vydatného deště) a pokračovali jsme dál v cestě do Kralup nad Vltavou, kde jsme byli přihlášení druhý den na coursing.

 

* * * * * * * * * *

 

Jarní Kralupy – Kralupy nad Vltavou – coursing – 700 m

30.3.2008

 

V Kralupech se nakonec (na rozdíl od soboty) počasí umoudřilo a vyloupl se nádherný den. Míťovi se moc pěkně povedly oba tréninkové běhy a byl vyhodnocený jako nejlepší „tréninkový běžec“. Cyrílek běžel taky moc hezky, ale tady jsme mu to trochu zkazili my, protože se nám ho na startu nepodařilo pustit tak, jak by se mělo, a tak mu strhli body. Prostě se musíme naučit pouštět zmítajícího se Cyrila na startu. Na to jsou jednodušší dostihy (tedy pokud pes chodí sám do boxu, jak náš Cyril), pak jen zaklapnete dvířka a je to. Cyril obsadil 5. místo.

 

* * * * * * * * * *

 

Jarní pohár – Kolín – 360 m

12.4.2008

 

Cyril tradičně úspěšně absolvoval oba sóloběhy, Míťa – taky už tradičně - usoudil, že běžet sám dokola je nuda a při obou bězích se vrátil zpátky.

 

* * * * * * * * * *

 

Seilin memoriál – coursing – Radslavice u Přerova

3.5.2008

 

Coursing byl v necelé polovině zrušen, protože se spustil liják a nevypadalo to, že by to jen tak přešlo. Vipeti šli na řadu tentokrát hned ze začátku, tak si Cyril stačil oběhnout alespoň první kolo. Závod byl přeložený na jiný termín.

 

* * * * * * * * * *

 

GRAND PRIX BOHEMIA – Mladá Boleslav – solo racing – 345 m

25.5.2008

 

Sobota – trénink:
Cyril:  1x sóloběh
Míťa:  1x sóloběh

Neděle – solo racing:
Do MB jsme vyrazili už v pátek odpoledne a strávili jsme velmi příjemný víkend. V sobotu oba kluci absolvovali zdárně tréninky a pak už se jen páníčci věnovali „volné zábavě“.
V neděli Míťa „nezklamal“ a usoudil, že nudného běhání dokola bylo v sobotu dost, a opět ani v jednom kole nedoběhl. Cyril absolvoval solo racing s časem v prvním kole 25,92 a ve druhém 25,62 s.

 

* * * * * * * * * *

 

Moravskoslezský coursing – Rudná pod Pradědem – 680 m

14.6.2008

 

Poprvé jsme vyrazili na coursing do Jeseníků do Rudné. Trať byla s přírodními překážkami, takže celkem náročná a Cyril si procvičil nadbíhání, na což není z rovné dráhy zvyklý. Až na menší kolizi, kde se kutálel v prudší zatáčce, závod úspěšně dokončil a umístil se na druhém místě - 173 b. Míťa se zúčastnil pouze jako divák, protože tréninky se neběhaly a do závodu ho zatím dát nemůžeme.

 

* * * * * * * * * *

 

Seilin memoriál – coursing – Rudná pod Pradědem – 600 m

15.6.2008

 

Hned druhý den se konal další coursing – Seilin memoriál, který byl v původním termínu 3.5. zrušený.
Závod se běžel na stejném místě jako v sobotu, jen trať vedla jiným směrem. V průběhu závodu začalo zase drobně pršet, tak jsme trnuli, jestli se Seilin memoriál znovu nezruší, ale naštěstí se počasí umoudřilo a závod mohl nerušeně pokračovat. Cyril měl z předchozího dne pěkně natrénováno, tak tentokrát získal nádherné 1. místo - 174 b.
Míťa zase zůstal pouze v roli diváka.

 

* * * * * * * * * *

 


Coursing A.D.P. „O ČESKOU KORUNU“ – Chlumec nad Cidlinou – 500 m

6.7.2008

 

Coursingu v Chlumci se můžou zúčastnit pouze chrti, takže konkurence je zde pokaždé veliká. Počasí přálo – možná až moc, takže se nakonec běhalo výjimečně ne v dešti, jak jsme letos už zvyklí, ale naopak ve velkém vedru.
Trať byla rovná, bez překážek a poměrně krátká. Cyril v obou kolech běžel krásně a umístil se na 3. místě - 102 b. Tentokrát si zaběhl i Míťa a předvedl taky nádherný běh. Je vidět, že coursing Míťu baví víc, než klasický dostih na ovále. Chybí jen, aby se umoudřil a přestal hopsat po svých spoluběžcích, a může se směle zařadit mezi ostatní závodníky.

 

* * * * * * * * * *

  

Mistrovství Čech 2008 Svojanov u Mor.Třebové  - 600m

24.8.2008

 

Ve Svojanově se konal coursing poprvé, tak jsme byli všichni zvědaví, jak to bude probíhat.

Někteří ztroskotali hned na začátku, protože dorazili do úplně jiného Svojanova, než do toho, kde se coursing konal. (V této oblasti byly v okruhu několika kilometrů Svojanovy hned tři). My jsme se zpočátku taky chystali do jiného Svojanova, naštěstí na poslední chvíli jsme zjistili, že tam, kam máme namířeno, najdeme sice krásný hrad, nikoli však coursing.

Závod se konal v areálu sjezdovky, takže zázemí bylo perfektní – stánek, restaurace, WC, tekoucí voda (co víc si může coursingář přát) – vše bylo u parkoviště, kde jsme zakotvili. Ještěže tak – coursing se protáhl díky úvodním potížím s motorkou až do večera a celý den foukal studený vítr, takže se alespoň bylo kam uchýlit.

Trať na sjezdovce byla sice krátká, ale celkem náročná. I tak si s tím pejsci poradili dobře a Cyrílek obsadil 1. místo. I Míťa předvedl krásný běh – bohužel i tentokrát jen tréninkový.

Video z běhů zde...

 

* * * * * * * * * *

 

 

Pohár města Litomyšle a Klubový pohár Klubu saharských chrtů - 500m

31.8.2008 – Přívrat u Litomyšle

 

Týden po Svojanově jsme vyrazili na coursing stejným směrem – tentokrát do Přívratu u Litomyšle. Závod se také konal ve ski areálu – takže zázemí opět dokonalé.

Na rozdíl od minulého víkendu i počasí přálo a coursing proběhl zdárně bez zádrhelů.

Trať vedla opět po sjezdovce, jen byla tentokrát delší.

Cyril obsadil 1. místo a Míťa zaběhl 2 tréninkové běhy – při obou předvedl parádní kotouly – naštěstí bez následků.

Video zde...

 

 

* * * * * * * * * 

 

Boleslavský pohár - 345m

5.10.2008 – Mladá Boleslav

 

Do MB jedeme čas od času spíš jen proto, abychom zase viděli známé a aby si kluci procvičili start z boxů. Oba kluky jsme přihlásili na sóloběhy, které Cyril zdárně absolvoval a Míťa již tradičně nedoběhl.

 

* * * * * * * * * *

 

 

Mistrovství České republiky - 650m

12.10.2008 – Kralupy n. Vltavou

 

V Kralupech se sešla tentokrát celkem velká konkurence „Hněvínských vipetů“.

Počasí bylo pěkné, takže ani nevadilo, že se coursing protáhl až do tmy. Tentokrát Cyril v obou bězích dostal na frak od Egona a celkově skončil na 4. místě. Míťa zdárně absolvoval tréninkové běhy a je vidět, že se z něj stává ostřílený „tréninkový“ závodník.

Video zde…

 

* * * * * * * * * *

 

 

Memoriál Karla Grünwalda - 650m

25.10.2008 – Kralupy n. Vltavou

 

Po týdnu jsme se vydali znovu směr Kralupy. Počasí bylo pravé podzimní, takže závodníci na trati mizeli kdesi v mlze. Přesto se z toho nakonec vyloupl hezký den a závod proběhl v pohodě a bez problémů. Cyril obsadil 1. místo, a tímto si vybojoval titul

Coursingový vítěz 2008 v kategorii vipet pes.

Míťa opět běžel tréninky, ale tentokrát ve dvojici a pokaždé s jiným pejskem, a oba tréninkové běhy dopadly velmi dobře. Takže příští sezónu ho zkusíme zařadit do závodů.

Tímto posledním letošním coursingem jsme se úspěšně rozloučili s coursingovou sezónou 2008.

 

* * * * * * * * * *

 

 

Mistrovství A.D.P 2008 a Solo-racing A.D.P. 2008 - 345m

26.10.2008 – Mladá Boleslav

 

Po coursingu v Kralupech jsme jen přejeli do MB, kde jsme přenocovali a druhý den se zúčastnili solo-racingu. Celý den byla příšerná zima a mlha, takže jsme dostihy přečkali střídavě u grogu nebo v autě (nejlépe s grogem v autě) a pejsci, pokud zrovna neběželi, tak taky v autě (bez grogu) nebo pečlivě oblečení venku.

Cyril , jako vždy, vzorně oběhl obě kola, Míťa, jako vždy, nedoběhl.

 

* * * * * * * * * *

 

 

Ukončení dostihové sezóny 2008 – Kolín

1.11.2008

 

První listopadovou sobotu jsme se zúčastnili řízeného tréninku v Kolíně spojeného s ukončením dostihové sezóny 2008. Myslím, že to byla velmi vydařená akce. Účastníků bylo snad víc, než jindy na normálním dostihu a trénink proběhl v pohodě. Určitě k tomu přispělo i počasí, které sebralo poslední zbytky sil a zatvářilo se tentokrát skoro letně. Poslední zbytky sil sebral asi i Míťa, protože předvedl výkon u něj nevídaný – doběhl obě tréninková kola a z toho jedno dokonce ve dvojici spolu s Cyrilem, aniž by do něj po cestě ťafnul.

Můžu říct, že lepší ukončení sezóny jsme si ani nemohli přát.

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Coursing 2008