Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ohlédnutí za dostihovou a coursingovou sezónou 2007

26. 6. 2008

Po dlouhé odmlce v administraci stránek přidáváme ohlédnutí za dostihovou a coursingovou sezónou 2007, ve které se událo několik změn.

 

V první řadě jsme přestali jezdit na dostihovou dráhu Praskačka, což je škoda, protože to pro nás byla nejbližší a vlastně jediná písková dráha v ČR. Bohužel, nyní už je dráha přístupná jen pro greyhoundy.

 

Obrazek

 

Vzhledem k tomu, že Cyril není žádný dostihový přeborník, jsme se rozhodli, že zkusíme v letošním roce běhat coursingy. Svůj první coursingový závod Cyrílek absolvoval v Kralupech nad Vltavou. Jeho první běh byl poněkud zmatený, protože Cyril teprve zjišťoval, co se po něm chce a jak má vlastně běžet. Ve druhém běhu už si vedl viditelně lépe a zdá se, že ho budou coursingy bavit. V Kralupech obsadil 4.místo.

 

 

 

ObrazekGrand Prix Mladá Boleslav - Míťa si splnil běhy pro splnění dostihové licence. Licenci dosud moc nevyužívá, protože Míťu sice baví neorganizované lítaní po louce, ale dostihová dráha mu moc neříká. Cyril odjížděl z Boleslavi se zraněním, které získal v krátké potyčce s faraonem. V domnění, že všichni faraoni "jsou Bahir" se šel uvítat a při bližším oňufání mu došlo, že je to jen cizí pes "za Bahira se vydávající". Stačilo jedno obejmutí a Cyril odcházel s rankou na boku. Protože se to jevilo jen jako malé škrábnutí, absolvoval ještě druhý běh. Hned druhý den ráno musel Cyril okamžitě na veterinu, protože z nepatrné ranky se vyklubal protržený hrudník až k plicím. Tím se Cyrílek nejměné na měsíc vyřadil z dalších běhů.

 

Kolínský noční sprint - s Cyrilem jsme poprvé po zranění zkusili vyjet na dráhu - na neoficiální závod s krátkou tratí, kde se losovalo, kteří dva psi spolu poběží. V prvním běhu los vybral Cyrilovi za parťáka Míťu, tím se odstartoval jejich první společný běh. Míťa se vyřadil hned v prvním kole díky tomu, že si na dráze chtěl spíš s Cyrílkem hrát než závodit. Cyril dopadl líp a umístil se na 5.-6.místě.

 

 

Obrazek 

Coursing Chlumec nad Cidlinou - byl to první Míťův coursingový závod, který pro něj skončil hned v prvním běhu diskvalifikací. Míťa - jako vždy nabyl dojmu, že všichni psi na coursingu jsou k tomu, aby si měl s kým hrát, honit se jak je napadne a skákat po sobě. Od této doby běhá Míťa pouze sóloběhy a doufáme, že už konečně vyroste ze "štěněcích nápadů". Cyril si vedl mnohem lépe a umístil se na 3. místě z celkového počtu 9 (?) psů (v kategorii vipet-pes).

 

 

Krása a výkon Kolín - vzhledem k velikému vedru se Míťa rozhodl, že prostě běžet nebude a vrátil se hned od startovacích boxů v obou bězích. Cyril doběhl bez úhony a po doběhu se radostně odměnil sprchou.

 

ObrazekCoursing Litomyšl - coursing se konal v areálu hráze a moc se nám tam líbilo. Každé kolo se běželo na jiné trati, na druhé se vždy souběžně běhaly tréninky. Cyrílek běžel krásně v obou kolech. Tentokrát si zaběhal i Míťa, i když jen tréninkově.

(autor foto: www.foxlik.estranky.cz)