Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výstavy 2007 Cyril

12. 12. 2007

II. Hanácká národní výstava psů Olomouc - 14.1.2007

Po dlouhém rozhodování jsme se zúčastnili výstavy v Olomouci. Jaká výstava byla nemůžu říct, protože jsme z ní vlastně nic neviděli. Vystavovali jsme v poměrně přelidněném (i přepsovaném) pavilonu H, tak jsme se do hlavní budovy vůbec nedostali. Výstavu jsme zvládli nakonec dobře, a to hlavně díky krásnému počasí.

V našem výstavním kruhu šli vipeti až poslední, takže Cyril, který se normálně nechce vystavovat, tentokrát úplně běsnil. Z dlouhého čekání byl tak vystresovaný, že ke všemu, jak se chtěl dostat z kruhu ven, se ještě třásl po celém těle a schovával se za mou nohou. Takže rozhodčímu, který byl už sám o sobě dost svérázný, se nechtěl vůbec předvést. Chvíli jsem si myslela, že to budeme muset vzdát, ale nakonec jsme vystavování dokončili se známkou VD 4 - což na Cyrilovu nechuť k vystavování nebylo ještě nejhorší.

Po této zkušenosti zvažuji, jestli přece jen nezůstaneme u několika komorních výstav.

Posudek:

Třída otevřená - VD 4 - rozhodčí p. Štefan Štefík, SK

Pes má horní hranici výšky. Samčí hlava. Ucho správně neseno. Oko mírně okrouhlejší. Úhlení správné. V pohybu předních končetin náznak parádního kroku. Skus nůžkový.

 

 

Klubová výstava KCHCHADP Chlumec nad Cidlinou - 7.7.2007

Klubová výstava probíhala v krásném prostředí zámeckého parku v Chlumci nad Cidlinou. Účast na této výstavě je již tradičně hojně obsazená. Cyrílkovi se tentokrát dařilo a získal výbornou v konkurenci 8 psů ve třídě otevřené.

Posudek:

Třída otevřená - V - rozhodčí Mr. Rudi Brandt, DK

Výborná hlava a výraz, dobrý skus, silná spodní čelist, dobré uši, výborné úhlení vpředu, hrudník by mohl být hlubší, dobrá horní linie, mělo by být lepší úhlení vzadu, žebra správně klenutá. V pohybu by se měl uvolnit, velmi hezký v pohybu ze strany, ocas nesen vysoko.

 

 

Krása a výkon Kolín - 14.7.2007

Tato výstava začala velice slibně, bohužel jen do chvíle, kdy rozhodčí vytáhl pískací hračku. Cyril mu okamžitě začal "skákat na hlavu". To by ještě nebylo nejhorší, horší věc byla, že předvedl v plné parádě svou největší neřest, kterou na výstavách za normálních okolností jakž takž držíme na uzdě - překlopil uši dopředu a po zbytek výstavy vypadal jak pravý nefalšovaný teriér. Tohle rozhodlo o jeho známce - VD, což je škoda, protože jinak se rozhodčímu velmi líbil.

Posudek:

Třída otevřená - VD3 - rozhodčí p. Karel Hořák

Čtyřletý, čistě bílý pes, vynikající pigment, dobrá hlava samce, je rušena často neseným překlopeným uchem, výborná kostra a osvalení, pes předveden ve vynikající sportovní kondici, chrup nůžkový, plnochrupý.

 

 

MVP Mladá Boleslav - 1.9.2007

Posudek:

Třída otevřená - VD4 - rozhodčí Mr.Cronander Ake, S

Velmi pěkný typ, dobrá hlava a výraz, mohl by lépe držet uši, dobrý krk, dobré tělo a úhlení, dobrá kostra a končetiny, měl by být lepší v pohybu, dobrý charakter.

 

Náhledy fotografií ze složky Výstavy 2006 - 2007